Reklamační řád

  • Reklamace budou vyřízeny v souladu s reklamačním řádem internetového obchodu tenis4you.cz a v souladu s ustanovením zákona č. 40/1964 Sb.
  • V případě doručení objednaného zboží prostřednictvím některého ze smluvních přepravců prodávajícího je kupující povinen zboží zkontrolovat, zda nevykazuje vady způsobené přepravou. Pokud ano, je kupující povinen zboží nepřevzít a sepsat s přepravcem zápis o škodě. O případném poškození zboží během přepravy je kupující povinen neprodleně informovat také prodávajícího.
  • Při dodání zboží jeho doručením na zadanou adresu je kupující povinen překontrolovat dodané zboží ihned po jeho převzetí od osoby provádějící doručení a zjevné vady zboží je povinen reklamovat u prodávajícího ihned, nejpozději následující den po převzetí zboží. Pozdější reklamace zjevných vad nebudou prodávajícím uznány.
  • Při osobním odběru zboží je kupující povinen překontrolovat zboží při jeho převzetí a zjevné vady je povinen ihned uplatnit u prodávajícího. Zjevné vady zboží uplatněné u prodávajícího později nebudou prodávajícím uznány.
  • Délka záruční doby je stanovena v souladu s Občanským zákoníkem na dobu 24 měsíců pokud u konkrétního výrobku nebyla stanovena jinak.
  • Záruční doba začíná běžet dnem převzetí zboží kupujícím.
  • Vznikne-li na dodaném zboží reklamovatelná vada je kupující povinen oznámit zjištěné závady písemně na email (kvarda@tenis4you.cz) a poslat reklamované zboží na adresu :

    TENIS TEAM s.r.o. (kamenná prodejna)
    naměstí 28.října 15
    602 00  Brno
    Telefon: +420 602 734 369
    E-mail: kvarda@tenis4you.cz
    a doložit způsob nabytí zboží účetním dokladem. Zároveň je povinen uvést způsob jak závada vznikla.

 

  • Do 48 hodin po obdržení zprávy (mimo dny pracovního volna, pracovního klidu a svátků) bude kupující informován o dalším postupu.
  • V případě oprávněné reklamace bude opravené nebo nové zboží zasláno zpět na náklady prodávajícího. Zboží zasílané na reklamaci nelze vracet na dobírku. Toto nebude přijato.
  • Rozsah záruky – prodávající nepřebírá odpovědnost za vady vzniklé neodbornou manipulací, nedodržením návodu k užívání a obsluze (je-li dodán) a viditelným mechanickým poškozením.

Důležitou podmínkou reklamace u tenisových, badmintonových i squashových raket je, aby byly v případě reklamace vypleteny.
Výrobci neuznávají reklamace raket bez výpletu!!

Vzorový Formulář k reklamaci ke stažení 

VzorovyformularProUplatneniReklamace

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.