Novinky

Testování raket Wilson na BLTC Brno (Tenis4you + TenisovýBlog )

demo-web2

Zveme vás na bezplatné testování raket Wilson. Vyzkoušejte novinky jako Pro Staff V14 nebo Wilson Shift, Ultra, Blade i nové Burn. Na vyzkoušení budou rakety v různých parametrech, každý si zde najde svého favorita. Testování se zúčastní i Zdeněk Hrabálek s TenisovéhoBlogu. Neváhejte a přijďte, těšíme se na vás.

Proč přijít?

 • Široký výběr tenisových raket Wilson k otestování.
 • Rada ohledně výběru vhodné rakety nebo vypletení je samozřejmostí.
 • Příjemné prostředí areálu BLTC Brno.
 • V případě potřeby k dispozici sparingpartner.

Co můžete otestovat?

Harmonogram testování

 • 10:10 Představení nových Wilson Pro Staff V14 a Wilson Shift
 • 10:15 - 11:00 - Testování Wilson Pro Staff V14 a Wilson Shift
 • 11:00 - 11:45 - Volné testování modelů raket Wilson
 • 12:00 - Zakončení 

Základní Informace

 • Kdy: neděle 23.4.2023 od 10 do 12 hod.
 • Kde: Tenisový klub BLTC Brno, Lužánecká 2016, 602 00 Brno-střed(mapa níže)
 • Cena: ZDARMA

 

Alcaraz Vítěz US Open

1920x1080-1

Carloz Alcaraz

Všichni věděli, že mladý Rafael Nadal má velký talent, ale málokdo očekával, že jako teenager získá grandslamový titul. Každý věděl, že Carlos Alcaraz má velký talent, ale málokdo čekal, že jako teenager vyhraje US Open a stane se jedničkou světového žebříčku - ale přesně to tento výjimečný Španěl dokázal.

Vítězstvím na US Open se Alcaraz ve věku pouhých 19 let a 129 dní dostal do čela světového žebříčku. Nadal vyhrál Roland Garros v 19 letech a 2 dnech, ale na první místo světového žebříčku se dostal až ve 22 letech. To ukazuje, jak velkého úspěchu se Alcarazovi podařilo dosáhnout.

Od chvíle, kdy se bývalý vítěz French Open Juan Carlos Ferrero rozhodl vzít tehdy patnáctiletého Alcarase pod svá křídla, tenisový svět věděl, že na nebi se objevila nová hvězda. Jelikož hrál s raketou Babolat Pure Aero, bylo jasné, že bude srovnáván s Nadalem. Alcaraz dokonce mluví jako Nadal, když byl mladý.

Na otázku, kde se vidí za deset let, Carlos odpovídá: "Doufám, že budu bojovat o vítězství na mnoha grandslamech, bojovat o první místo a hrát se stejným nadšením, jako když mi bylo 18 let."

Tato věta mluví za vše. "Vyhrát mnoho grandslamů", "bojovat o první místo" a "hrát se stejným nadšením jako v osmnácti" - to zní přesně jako Rafa tehdy.

Je to další Rafa?

Je srovnání s Nadalem nátlak, nebo motivace? "Ani jedno," říká Alcaraz. "Vím, že takový Rafa už nikdy v historii nebude. Já jsem Carlos."

Rozdíly mezi ním a Rafaelem Nadalem jsou patrné už v jeho hře. Jeho ochota hrát u sítě je velký rozdíl. A na kurtu se usmívá častěji než dvaadvacetinásobný grandslamový šampion.

Mladí hráči často sní o tom, že si zahrají proti svému idolu a tak Carlos Alcaraz dostal ke svým 18. narozeninám perfektní dárek. Na madridském Masters se 5. května 2021 na centrálním dvorci Manolo Santana utkal s Rafaelem Nadalem. Prohrál 6:1; 6:2, ale k překvapení některých pozorovatelů si získal uznání veřejnosti ve své vlasti.

Po vítězství starší Španěl řekl: "Jsem přesvědčen, že Carlos udělá brzy rychlé pokroky. Je to kompletní hráč. Je odvážný, umí chodit často na síť, má skvělý forhend i bekhend."

Návod na úspěch?

A pak se čtrnáctinásobný vítěz Roland Garros vrací k salátové teorii, aby ještě lépe vysvětlil, kdo je Carlos Alcaraz a kým se může stát.

"Když děláte salát, dáváte do něj různé ingredience. Carlos má mnoho předpokladů stát se skvělým hráčem. To je to hlavní."

Alcaraz si pamatuje, že první smlouvu se společností Babolat podepsal v roce 2013, když mu bylo pouhých 10 let. Devět let hrál se stejným modelem Pure Aero a v roce 2021 přešel na model Pure Aero VS zaměřený na přesnost. "Chtěl jsem trochu větší kontrolu," říká, "a když jsem viděl, že tato raketa má o jednu strunu víc, chtěl jsem ji vyzkoušet. Líbilo se mi to a rozhodl jsem se přejít. Raketa se mi velmi líbí, protože míček rychle odlétá od strun a já mám jistotu a zároveň kontrolu."

Když se rok po svých narozeninách utkal s Nadalem na Madrid Masters 2022, byl Carlos čtvrtfinalistou US Open a byl připraven velkou hvězdu porazit 6:2, 1:6, 6:3. Od té doby se mu podařilo stát se čtvrtfinalistou French Open a vítězem US Open, čímž se zařadil mezi nejžhavější mladé tenisty současnosti.

Na otázku, jaká je jeho nejoblíbenější píseň, odpovídá: "The Eye of the Tiger". To mluví samo za sebe.

Single Turnaj – sobota 28. května 2022

Sobota 28. května od 8.30 h

Startovné 750 Kč (hotově)

Harmonogram turnaje:

 • registrace 8.30 h
 • start 9.00 h
 • vyhlášení 15.00 h

Přihlásit se můžeš mailem na info@sprintbrno.cz nebo na tel.: 603 555 170, popřípadě přímo na recepci tenisové haly Sprint.

Hrát můžou jen zájemci, kterým byla účast potvrzená organizátory přes sms. Kapacita turnaje je omezená.

Více info zde: https://www.sprintbrno.cz/single-turnaj-sobota-28-kvetna-2022/

SINGL-květen.58

Testování raket Wilson

Chcete si koupit novou raketu a nevíte jakou?


Zveme vás na bezplatné testování raket Wilson.

Kdy?

Sobota 21.5 od 9:00 do 12:00

Kde?

Tenisový Club Optimit

Brno-Žabovřesky, 616 00

Fanderlikova 19

Akce se koná za každého počasí, máme k dispozici jeden venkovní kurt a jeden kurt v hale.

Na co se můžete těšit?

K dispozici budou rakety různých váhových kategorii řad Clash, Blade, Pro Staff, Ultra, Burn a modely rekreačních raket.

 BladeClashUltraProstaff

Burn

Na tutu akci se zaregistrujte telefonicky na čísle +420 602 734 369 nebo na emailové adrese kvarda@tenis4you.cz

Kapacita je omezená. Pro více informací nás kontaktujte.

Budeme se na vás těšit.

Tenis4you

Ps.pokud se vám datum testování nehodí, je možné zapůjčit rakety na individuální testování i mimo tuto dobu, nutná je telefonická dohoda a zaplacení vratné kauce.

 

Historie firmy Babolat

 

Úvod

BABOLAT HISTORIE
SPOLEČNOST BYLA ZALOŽENA VE FRANCOUZSKÉM LYONU V ROCE 1875. BABOLAT NEJPRVE VYVINUL TENISOVÉ STRUNY. JEDNÁ SE O NEJSTARŠÍ SPOLEČNOST SPECIALIZUJÍCÍ SE NA RAKETOVÉ SPORTY.

“Dvojitá čára” představující logo značky Babolat je velmi snadno identifikovatelná (bílá, černá nebo žlutá na rámech raket a černá nebo červená na strunách). Babolat si vybudoval svou reputaci nabídkou produktů s nejkvalitnějšími technologiemi a sponzoringem ve formě vybavení pro generaci šampiónu, kteří vyhráli nejprestižnější soutěže.
Dnes je značka Babolat reprezentována ve více než 100 zemích, 20 000 obchodních řetězcích se sportovním zbožím a 20 000 partnerských klubech. Babolat nabízí kompletní řadu produktů pro tenisové a badmintonové hráče od začátečníků po profesionály.

1875
1875
Babolat vstupuje do boje
Společnost na zpracování přírodních střev pro uzeniny, chirurgické nitě, harmonické hudební struny a lukostřelbu, Babolat & Monnier, pod vedením Pierra Babolata, vynalezl první přírodní struny pro tenisové rakety, rok poté, co Walter Clopton Wingfield sepsal pravidla tenisu. Nedlouho poté, vyrobil své první struny do badmintonových raket. Babolat se tak stává první společností specializující se na raketové hry a vydává se na dobrodružství ve světě sportu ...

 

 

 

1925
Babolat VS: první vítězný úder
Po použití ovčích a poté kravských střev začíná Babolat pracovat na udržitelné alternativě, která uspokojí poptávku po jemnějších strunách a vyšším napětí. Poté, co převzal podnikání od svého otce, vytvořil Albert Babolat v roce 1925 pojem VS. Přírodní, revoluční struna ho proslavila, a to díky francouzským tenistům „mušketýři“ (Jean Borotra, Jacques Brugnon, René Lacoste a Henri Cochet) a Suzanne Lenglen. Téměř o sto let později zůstávají struny VS celosvětovým měřítkem ve světě raketových sportů, a to s více než 100 grandslamovými turnaji vyhranými šampiony, kteří používají struny Babolat VS.

 1925

 

 

 

1950'S
Celý svět hraje ...
Od této chvíle se tenis rozrostl ve skutečně globální fenomén. S vědomím důležitosti přítomnosti kdekoli se hraje tenis, Paul Babolat buduje mezinárodní maloobchodní síť pro své výrobky. Babolat se okamžitě stal pojmem mezi hráči po celém světě, včetně Argentiny, Německa, Itálie, Spojených států, Skandinávie, východní Evropy, Austrálie a Japonska.

1950 

 

 

1955
Výhoda Babolat
Paul Babolat, jako klíčový hráč ve vývoji tenisu, rozšiřuje sortiment Babolat a pokračuje v navrhování inovativních produktů, které jsou lépe přístupnějších a přizpůsobivější všem hráčům. Jedním z jeho vynálezů je Elascord - první syntetický (nylonový) výplet značky Babolat.

 1955

 

 

 

 

1960'S
Průlom
Šedesátá léta znamenají velký obrat v historii společnosti. Babolat uvádí na trh kompletní řadu příslušenství pro rakety, a to včetně kožených a syntetických gripů a Babol sprej pro povrchovou úpravu, která chrání přírodní struny. Byl to takový úspěch, že do sportovního lexikonu vstupuje nové sloveso: „toBabolise“ - „babolizace“ Lidé tak nenatírali struny Babolem, ale “babolizovali” své struny!

 1960

 

 

 

 

1980'S
Borg: idol zlatého věku světového tenisu
Björn Borg, který má na svém kontě 100 vítězství, včetně 11 grandslamových turnajů s přírodní strunou Babolat VS, se stal tenisovou rockovou hvězdou pro celou generaci hráčů, spolu s Arthurem Ashem, Martinou Navratilovou, Jimmym Connorsem a Johnem Newcombem. Babolat také mění podpis značky na svých strunách, přidáním dvojité čáry do spodní části, takže hráči vždy vědí, že je vybavena strunami Babolat, bez ohledu na značku rámu.

 1980

 

 

1981 - 1982
Babolat vylepšuje svou hru: řada inovací na začátku 80. let.
Po uvedení prvního elektrického vyplétacího stroje Cordynel uvádí značka na trh Elastocross - příslušenství, které prodlužuje životnost strun. Značka vytváří „Team Compétition“ – team pro servis raket, který pomáhá profesionálním hráčům na turnajích po celém světě a nabízí služby, které odpovídají standardům badmintonových, tenisových a dokonce i squashových okruhů. Jahangir Kahn dominuje světové squashové scéně se svou přírodní strunou VS.

 1981-1982

 

 

 

 

1983
Noah: francouzské vítězství na Roland Garros
Yannick Noah vyhrál French Open proti Matsovi Wilanderovi. Oba hráči používají rakety vypletené VS strunami. Yannick se stal ikonou ve Francii i na celém světě. Babolat sklízí odměny.

 1983

 

 

 

 

 

1992
Další skok vpřed
Konkurenceschopná a inovativní rodinná firma, kterou Pierre Babolat převzal v roce 1985, se opět prosadila na světovém trhu uvedením řady multifilamentních syntetických strun (VX, Le Muscle). Tento odolný, špičkový produkt se brzy stane oblíbeným u hráčů.

Další vítězství
RDC (Racquet Diagnostic Center): další Babolat inovace. Tento profesionální stroj přesně měří vlastnosti rakety a strun za méně než dvě minuty. Badminton se ve stejném roce stal olympijským sportem na barcelonských hrách. Několik badmintonistů a tenistů je vybaveno VS strunou Babolat.

 1992

 

 

1994
Velký zlom
Rok 1994 představuje zlom v historii značky. Po více než století na špičce trhu s výplety a raketovými doplňky uvádí Babolat své první tenisové rakety. Vytvořením kompletní řady Pure Drive, Pierre Babolat vynalezl mimořádnou raketu globálně spojenou s novými styly hraní. Zpočátku byla uvedena na trh ve Francii a brzy se prodávala ve Španělsku (1995), Itálii (1996), Rakousku (1997) a Německu (1998), následně i po celém světě, včetně Japonska (1999), Spojených států (2000). Od té doby se Pure Drive stala ikonickou a mezinárodně nejprodávanější raketou.

 1994

 

 

1995
Badminton: Babolat rozšiřuje své obzory
Babolat, který je v patách svého tenisového triumfu, odhaluje své první badmintonové rakety. Díky vybavení přizpůsobenému jak klubovým hráčům, tak profesionálům a jeho sortimentu pro děti a školy se Babolat těší jednomu úspěchu za druhým a nyní je jednou z předních evropských značek.

 1995

 

 

1998
První raketa Babolat na grandslamovém turnaji
Carlos Moya, který používá svou modrou raketou Pure Drive, dominuje antukové sezóně úspěchy v Monaku, Římě a nejpamátněji na French Open a je prvním hráčem, který vyhrál grandslamový titul s raketou Babolat. V březnu 1999 se stává světovým hráčem č. 1. Dva juniorští vítězové Fernando Gonzalez (CHI) a Kim Clijsters (BEL) používají také rakety Babolat a ani je brzy nemine vítězná éra a to i díky přírodním strunám VS, které již byly použity na více než 100 grandslamových turnajích, znamenají vítězství a začátek nové éry značky Babolat.

1998 

 

 

2000
Padel: dvojnásobné vítězství
Babolat neustále hledá nové trendy v oblasti raketových sportů a spatří vycházející hvězdu: Padel, nový sport podobný tenisu ve Španělsku, Střední a Jižní Americe. Značka přidává svoji první raketu ke stávajícímu příslušenství a podporuje růst Padelu. Babolat také uvádí na trh Sensor, novou řadu vyladěných výplétacích strojů pro badminton a tenis.

 2000

 

 

 

 

2001
Malý žlutý míč
Odborné znalosti společnosti Babolat se v roce 2001 znovu dostaly na titulní stránky uvedením prvních tenisových míčů. To představuje nový milník v jeho globálním závazku vůči hráčům prostřednictvím klubů a turnajů.

 2001

 

 

 

 

 

2003
Práce nohou
Ve spolupráci s renomovanou francouzskou značkou Michelin, světovým odborníkem na technologie přilnavosti, uvádí Babolat své první tenisové boty z iniciativy Érica Babolata. Kombinace odborných znalostí těchto dvou specialistů vede k řadě produktů nabízejících zaručenou technickou kvalitu. Po spuštění své první řady oděvů pro hráče klubu nabízí Babolat nyní kompletní řadu vybavení pro hráče badmintonu, tenisu a padelu.
Společně se svými řadami obuvi a oděvů pokračuje Babolat v inovacích v oblasti tenisu vydáním aerodynamické rakety přizpůsobené moderním stylům hraní: Babolat Aeropro Drive. Andy Roddick (USA) a Kim Clijstersová (BEL) se společně stali číslem 1 na okruhu ATP a WTA s raketou Babolat Pure Drive – a to jako první hráči v historii tenisu se stejnou značkou raket.

2003

2005
Nadal: vzestup jedinečného šampiona.
Mladý španělský hráč Rafael Nadal hraje s vybavením Babolat (raketa + struny) od svých devíti let. V pouhých 19 letech získal Rafa svůj první grandslamový titul na French Open s raketou Babolat Aeropro Drive, speciálně navrženou pro zvýšení jeho extrémního spinu. Andy Roddick, americké číslo 1, si kromě rakety Pure Drive a hybridního výpletu Pro Hurricane Tour & VS vybere boty Babolat Propulse. I nadále drží světový rekord v nejrychlejším provozu: 249km/h!

 2005

 

 

 

2009
Double s Michelinem
V návaznosti na výkon svých tenisek uvádí Babolat na trh řadu obuvi pro badmintonové hráče, opět ve spolupráci s Michelinem.

 2009

 

 

 

 

 

2010
Inovace a vítězství v tenise
Stejně jako nový výplet RPM Blast, přichází značka Babolat do klubů po celém světě, profesionální hráči Babolat zajišťují, aby značka zářila na mezinárodních soutěžích. Rafa Nadal (ESP) a Francesca Schiavone (ITA) vyhrají French Open na Roland Garros. Daří se i hráčce Kim Clijsters a dalším. Inovace raket a strun od společnosti Babolat zaznamenávají vítězství na nejvyšších úrovních.

 2010

 

 

 

 

2011
Dvě světové francouzské tenisové značky: French Open a Babolat
Dvě značky obdivované tenisovými nadšenci po celém světě spojily své síly a nabídly hráčům zcela nový zážitek. Nejprve s raketami, výplety, míčky, doplňky a taškami v barvách Babolat a French Open, které jsou k dispozici na 15 000 prodejních místech a 20 000 partnerských klubech. Tak i s Babolabem (servis raket), který umožňuje hráčům připravit své rakety a struny během French Open. Asi 5 000 raket připravuje každý rok v rekordním čase asi dvacet techniků pracujících na místě.

2011

 

 

2012
Pravidla hry se mění
Babolat pomáhá hráčům s hrou pomocí elektronických raket a náramků. Babolat Play poskytuje hráčům přehled o jejich hře - rychlost podání míče, údery, lokátor úderu, spin; atd. - každý zápas nebo trénink lze porovnat s předchozími výkony nebo s výkony jiných hráčů, včetně profesionálů. To umožňuje každému hráči sledovat jeho postup a sdílet ho se svým trenérem a přáteli. Musíte jen zapnout raketu!

 2012

 

 

 

2013
Historii tenisu od začátku utvářely dvě značky
V roce 1875 vynalezl Babolat přírodní struny pro novodobou hru tenisu na trávníku. Od roku 1877 se ve Wimbledonu konají první mistrovství. Wimbledon a Babolat zachovávají svou inovační tradici a nabízejí to nejlepší tenisovým nadšencům z celého světa. Ačkoli se tato dvě nejstarší tenisová jména inspirovala svou historií, zaměřila se pevně na budoucnost. Wimbledon a Babolat nabízejí jedinečný zážitek s raketami, strunami, botami a specializovanou servisní službou pro rakety. Babolat také vylepšuje přírodní struny VS pomocí technologie BT7 a uvádí je také v černé barvě.

2013

 

 

 

 

 

2014
Do hry vstupuje tenisová raketa Babolat Pure Strike
Babolat uvádí na trh svou novou raketu Pure Strike, která nabízí inovativní design, sílu, kontrolu a větší přesnost pro hráče zaměřené na útok. Brzy si vybuduje reputaci třetí rakety značky v řadě Pure, spolu s Pure Drive (síla a všestrannost) a Pure Aero (síla a rotace).

2014

 

 

 

 

 

 

2017
Rafa: z jiného světa
Vyzbrojen svou slavnou raketou Babolat Pure Aero s výpletem Babolat RPM Blast vyniká Rafa Nadal již desátým vítězstvím na French Open! Nadal se stal prvním hráčem v éře Open, který získal desetkrát stejný grandslamový titul. Babolat představuje limitovanou edici: Pure Aero Decima.

 2017

 

 

 

 

2019
Skvělý rok pro tým Babolat
Další mimořádné vystoupení Rafy Nadala s 12. titulem French Open a 19. grandslamovou korunou. Mezitím také svítí další španělský hráč ... hráč Padelu. Juan Lèbron se stává světovým hráčem č. 1 s raketou Viper Carbon, botami Jet Premura a oblečením Babolat. Babolat zakončuje rok 2019 dvěma světovými jedničkami ve dvou různých sportech!

2019

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.