Historie tenisové rakety Babolat Pure Drive

Je tomu skoro třicet let, co byla poprvé uvedena na trh tenisová raketa Babolat Pure Drive, což znamená skvělou příležitost pro nás, abychom se podívali na její cestu k tomu, stát se jednou z nejoblíbenějších raket na trhu. Babolat, původně známý hlavně díky svým výpletům, vstoupil do světa tenisových raket s Pure Drive v roce 1994. Pierre Babolat, který převzal vedení rodinného podniku v roce 1985, přišel s Pure Drive jako odpovědí na vznikající nové herní styly. Raketa Pure Drive byla průkopníkem s 100 čtverečními palci velkou hlavou a hmotností 300 gramů.

1000x0-storage-originals-history-p-babolat-moya

Během čtyř let se Pure Drive stala světovým lídrem, když Carlos Moya vyhrál French Open v roce 1998 a krátce na to se stal světovou jedničkou. Tato raketa si získala srdce mnoha dalších hráčů, včetně bratrů Bryanových, Kim Clijstersové a Andyho Roddicka, který s ní zaznamenal neuvěřitelné nejrychlejší podání v tenise rychlostí 249 km/h.

Zajímavostí je, že i Rafael Nadal na začátku své kariéry používal raketu z řady Pure Drive. Přestože je Nadal dnes více spojován s raketou Pure Aero, byla to právě Pure Drive, která vzbudila jeho počáteční zájem o značku Babolat. Během svých juniorských let používal Nadal model Soft Drive o hmotnosti 270 gramů, než přešel na model Pure Drive Swirly, který používal, když poprvé vstoupil na profesionální scénu v roce 2003.

Rafael-nadal-babolat-pure-drive

Babolat tak dokázal vytvořit raketu, která je vhodná jak pro profesionální hráče, tak pro pokročilé a rekreační hráče. Pokročilí hráči ocení s Pure Drive dostatečnou kontrolu, zatímco středně pokročilí a začátečníci raketu najdou snadno ovladatelnou, což z ní dělá ideální univerzální volbu pro široké spektrum hráčů. Během následujících třiceti let prošla řada Pure Drive několika aktualizacemi, díky kterým si udržela svou jedinečnou všestrannost a dominantní postavení na tenisovém trhu.

Pure_Drive

Nejnovější model Babolat Pure Drive 2021 si zachovává svou charakteristickou snadnost použití, výkon a schopnost generovat sílu. Tato aktualizace je ve shodě s jejími předchůdci, přináší však modernější pocit a vylepšené pohodlí, které posouvá její již legendární účinnost na novou úroveň. Pure Drive byla vždy navržena tak, aby umožňoval hráčům na jakékoli úrovni zlepšit jejich hru a maximalizovat jejich potenciál.

 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.